Sushi ďáblův jazyk (Konnjaku Sushi)

Sushi recept

 

SUSHI ĎÁBLůV JAZYK A HURÁ DO PEKLA

 

Ingredience:

 

Na 16 kusů: 1 a půl hrnku neuvařené rýže, dále upravené na způsob Sushi, 2 kusy želé z ďáblova jazyka (konjaku) o velikosti 8x15x4 cm, rozkrojte oba kusy želé na poloviny a pak každou polovinu rozkrojte úhlopříčně takže získáte 8 trojúhelníkových kusů, posypte je jemně solí, promněte a povařte je 5 minut ve vodě. Rozřízněte kusy podélně napůl, abyste dostali 16 shodných trojhránků, udělejte řez do nejdelší strany každého trojhránku (dostatečně hluboký, aby se do řezu dostala nádivka), povařte kousky 10 minut v 1 a půl hrnku vývaru, 3 lžících cukru, 4 lžičkách sójové omáčky a 1 a půl lžičce soli a nakonec ochlaďte.

 

100 gramů mrkve nakrájené na úzké nudličky, posypané solí, opláchnuté, vymačkané a zastříknuté půlkou lžičky octa, 30 gramů cukrového hrášku uvařeného ve slané vodě a nakrájeného na úzké proužky, 1 lžička sezamových semínek opražený do zlatohněda, 2 ochucené shitake nakrájené na proužky.

Příprava:

 

Smíchejte mrkev, cukrový hrášek, shitake a sezamová semínka se sushi rýží. Naplňte každý trojúhelník směsí.

 

Pekelník

 

 

optimalizace PageRank.cz

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.