Silné Sushi naruby (Kawari futo maki Sushi)

Recept na silné sushi naruby (Kawari futo maki Sushi)

Ingredience:

Tato varianta rolovaného Sushi se připravuje ze dvou vrstev Sushi rýže, oddělených plátkem nori. Tato role je silnější než klasické silné rolované Sushi. Na 2 role potřebujeme

  • 1,5 hrnku neuvařené rýže dále upravené na klasický způsob Sushi
  • 1 plátek nori, rozříznutý na poloviny
  • 1 překládaná omeleta nakrájená na úzké proužky
  • 2 ochucené houby shitake nakrájené na proužky
  • 1 lžička černých sezamových semínek
  • octová voda

Příprava:

Rozdělte rýži na 4 díly. Položte plátek nori na výšku rolovací podložku. Navlhčete si ruce otovou vodou a rozprostřete jeden díl rýže zleva doprava přes celý plátek nori. Přes druhou rolovací podložku dejte mokrou utěrku. Překlopte opatrně pomocí podložek nori rýží dolů na utěrku. Namočte si ruce do octové vody a rozhrňte přes nori další díl rýže. Na okraj blíže k vám umístěte polovinu proužků omelety a hub a pár dlouhých proužků okurky. Zaviňte utěrku, rýži a přísady v rohožce, jako při přípravě silného Sushi. Stiskněte roli, abyste ji srovnali do konečného tvaru. Rozviňte podložku a opatrně vyndejte utěrku.

Roli položte na krájecí prkénko. Na ozdobu nasypte po celé délce role trochu černých sezamových semínek. A ozdobu nasypte po celé délce role trochu černých sezamových semínek. Zabalte roli do průsvitné plastické fólie, navlhčené octovou vodou. Rozdělte roli na dva, čtyři a pak osm dílů, postup opakujte i při přípravě druhé role Sushi.

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.