Rolované Sushi v podobě květu Vistárie (Rádži no haha Sushi)

Sushi recept

 

ROLOVANÉ SUSHI V PODOBĚ KVĚTU VISTÁRIE

 

Ingredience:

 

Na 2 květy si připravte 1,5 hrnku neuvařené rýže, dále upravené na způsob Sushi, 2 plátky nori, rozříznuté napůl, 150 gramů čerstvého masa z lososa, 1 vejce, půl lžičky soli, 1 lžička soli, lžička cukru, lžička oleje na smažení, octová voda (1 hrnek vody se 2-3 lžícemi octa).

 

Příprava:

 

Růžová Sushi rýže: Uvařte lososa ve slané vodě a odstraňte veškerou kůži a kosti. Rozeberte maso na velmi malé kousky nebo vločky vidličkou nebo hůlkami, nebo jej rozmělněte v třecí míse. Dejte rozmělněné maso do pánvičky, přidejte sůl a cukr a za stálého míchání restujte asi 3-4 minuty. Přendejte ho do malé misky.

 

Smíchejte oslazené a vysušené maso s polovinou Sushi rýže a odstavte ho stranou. Žlutá Sushi rýže: Rozšlehejte vejce spolu se špetkou soli a cukru. Nalijte ho do pánvičky vytřené olejem a míchejte tak dlouho, až se srazí. Vejce nasekejte na velmi drobné kousky a smíchejte se zbytkem Sushi rýže.

 

Rozložte polovinu plátku nori vodorovně na rolovací podložku. Navlhčete si ruce octovou vodou. Rozhrňte polovinu žluté rýže přes střední část nori, přičemž ponechejte asi 1 cm u dlouhých okrajů nori nepokrytý.

 

Pomocí rolovací podložky přeložte nori přes rýži, abyste dosáhli tvaru slzy. Opakujte tento postup se zbylou obarvenou rýží a nori, takže vyrobíte celkem čtyři role. Položte jednu roli žluté rýže a jednu roli růžové rýže na krájecí prkénko tak, aby jejich švy směřovaly od vás.

 

Navlhčete čepel nože mokrým hadrem a rozřízněte současně obě role na poloviny. Znovu navlhčete nůž a rozkrojte všechny čtyři role znovu na poloviny. Seřaďte za sebou těchto osm kusů, navlhčete čepel nože a opět je rozkrojte napůl. Rychle zvedněte čepel, tím se slzy otočí řezem nahoru. Srovnejte kousky do tvaru květenství vistárie na platu nebo podnosu. Opakujte proces se zbývajícími dvěma rolemi.

 

Tento druh sushi nedoporučuji zalévat jako květinu Vistárie!

 

 

Vistári

 

Ať víte jak vypadá Vistárie

 

 

 

optimalizace PageRank.cz

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.