Praha má nové specialisty na přípravu Sushi a krevet

Sushi článek

 

PRAHA MÁ NOVÉ SPECIALISTY NA PŘÍPRAVU SUSHI A KREVET

 

 

Clement Martial

 

Nový šéfkuchař Clement Martial s jedním ze svých gurmánských výtvorů

 

Pražská restaurace Zahrada v Opeře představila nové specialisty, kteří budou propojovat francouzskou a japonskou kuchyni pro milovníky dobrého jídla připravovat ty největší lahůdky. Novým šéfkuchařem se stal známý Francouz Martial Clement a dále přibyl ještě odborník na sushi Tadajoši Ebina. Gurmáni se tak mohou těšit zejména na výjimečnou úpravu krevet a sushi.

 

 „Podařilo se nám získat jednoho z nejlepších sushi mistrů z Tokio Sushi Association a francouzského šéfkuchaře, který vařil v posledních letech v 2* a 3* michelinovských restauracích ve Francii, Anglii a Německu. Oba profesionálové spolu vytváří nový základ naší mezinárodní kuchyně, která se v restauraci připravuje již více než sedm let", poznamenává majitel restaurace Daniel Jablonský.

 

S nástupem nového šéfkuchaře jara tak v restauraci čeká kompletně nový jídelní lístek, který dá na odiv veškeré schopnosti nové akvizice. Na květen se tak chystá akce s názvem "Krevety, krevety, krevety", při které bude restaurace grilovat, restovat, smažit a tempurovat na několik způsobů bangladéšské garnáty. Oba šéfkuchaři mají pro hosty připravené menu, kde budou nejen francouzské a japonské úpravy tygřích krevet.

 

Vařil i pro marockého krále

 

Clement Martial sbíral své zkušenosti takřka po celém světě. V rámci vojenské služby působil jako osobní kuchař francouzského admirála pro polynéskou oblast na Tahiti. Jeho kariéra pak pokračovala ve vyhlášených restauracích v Německu, Británii a hlavně ve Francii, kde vařil pro restauraci Les 3 Marches ve Versailles (2* Michelin), ve které se vyučil, a Le Bistro d ´Hubert v Paříži (3* Michelin). Pracoval mimo jiné i jako šéfkuchař konzultant pro marockého krále.

 

Restaurant měl mimo jiné Týden nepálské kuchyně s Bikramem Thapou a má za sebou i výměnu šéfkuchařů s restaurací v jihoafrickém Hermanusu.

 

 Sushi mistr

 

Přímý odkaz: http://www.novinky.cz/clanek/137967-praha-ma-nove-specialisty-na-pripravu-sushi-a-krevet.html

 

optimalizace PageRank.cz

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.