Návštěva v LARY FARY, to je blažený úsměv na tváři

Sushi článek - recenze

 

 

Tak jsme tu byli :-)

 

Naštěstí jsme dorazili v čas, ale Dlouhou ulici není problém najít a navíc číslo 30 se dá nalézt také docela rychle. Navíc, kdo jde směrem od Kotvy, tak si všimne reklamy a informace typu „už jen 100m" a to Vás potěší.

 

Před vstupem jsem si ověřil, že jsme správně a už se otvíraly dveře. I když jsem šátral po klice, tak obsluha byla rychlejší než já.

 

Naštěstí jsem se už naučil, že vstupovat do místnosti má první muž, co kdyby na něj něco někde spadlo!

 

Tady nikoliv, za dveřmi si všimnete tekoucí bublající vody ve fontánce. Ano voda. Zajímavé doplnění interiéru.

 

Doporučuji se předem objednat, tedy rezervovat si místečka, jelikož dle informací zde bývá docela plno a taky tomu ten den tak bylo. Je zde plus, že si můžete vybrat kuřácké a nekuřácké místo.

 

Bylo 11.11., nějak se nám to podařilo spojit s oslavou mého svátku (dodatečné gratulace jsou vítány) a tak jsem místečka raději rezervoval dříve. Asi tak dva dny. Možná pro dva by se našlo místo vždy, ale se čtyřmi a více lidmi by rezervace byla rozhodně žádána.

 

Jsme tedy uvnitř. Manželce jsem ani nepomohl s bundou a už se práce chopila vstřícná obsluha. Tak jsem se začervenal a poděkoval a sednul si ke stolu, na kterém byla svíčka, která hezky doladila atmosféru.

 

Po usazení jsme dostali menu jídelní a nápojové a začali jsme vybírat. Vlastně ani to nebylo těžké, byli jsme rozhodnuti, že navštívíme tuto restauraci a hlavně jsme věděli, že si dáme Sushi.

 

 Lary Fary

 

Na Sushi tu mají jiný „způsob" objednání, vyplníte takový jakoby list, kde je nabídka a vy vyplníte na co máte chuť.

 

Tak jsme si dali dvě menu po 24 kouscích a navíc 4 kousky novinek. První jsme si dali Maki set XXL (24 ks, losos, tuňák, avokádo, kreveta, okurka, ředkev, úhoř, chobotnice) a doplnili to Nigiri Sushi - binnaga - modrohlav a to další si bohužel už nevzpomenu, avšak jednalo se o stejný vzhled Sushi kousku jako v případě modrohlavu.

 

Sushi mistr Sushi připravuje na místě a pro Sushi si nemůžete většinu ingrediencí připravit dopředu a tak jsme trošku čekali, ale alespoň si můžete všimnout těch zajímavých věcí okolo doplňující interiér.

 

Střídmě osvětlený interiér, vhodná barva, zrcadlové stěny, většinou zahraniční klientela.

 

Už nám to nesou. Velký skleněný tématický tác s kousky Sushi. Hezky vyskládané, uprostřed nakládaný zázvor a wasabi křen. Dva plátky citrónu pro doladění barev a trochu zeleného nahoře.

 

Kde začít? Tak těmi neznámými věcmi: chobotnice (zajímavá chuť), poté okurku (tu jsem ještě nezkoušel). Okurka je zajímavý nápad, jen je nutné ji připravovat bez „vnitřku" (zrníček) a nakrájet ji na tenké plátky.

 

Poté následovalo už jen míchání chutí ředkve, úhoře, avokáda, lososa, tuňáka atd.

 

Vzhledem k tomu, že mi Sushi velice chutná a manželce také, musel jsem hned v počátku stanovit určitá pravidla. Já jím to co je vpravo ode mě a ty to co je vpravo od tebe a na moje Sushi mi nesahej!

 

Standardní věta mezi manželi :-)

 

Tak si tam jíte, vnímáte chuť, popíjíte nevýrazné pití (aby vynikla chuť) a všimnete si, že za zády je hudebník, který si s kytarou připravuje své vystoupení.

 

Popravdě řečeno jsem to nepřijal s nadšením. Znáte to, chcete si vychutnat jídlo, popovídat si a slyšet se a najednou necelých 5 metrů od Vás mikrofon a kytarista!

 

Manželka si mého výrazu všimla a uklidňovala mě, že to bude OK.

 

A představte si! Ono to opravdu v pohodě bylo!!

 

Klidný a tichý hlas a to je pro mě velice důležité. Nemám rád muziku, kde neslyším ani slovo, ale tohle bylo opravdu příjemné, nerušící a popravdě řečeno i hezké. Nemám vytříděný styl, ale tohle bylo hezké doladění svátečního dne.

 

Už se blížíme ke konci menu. Povídáme si o chutích a zajímavostech a běžných věcech. Vždyť to znáte!

 

Poslední sousta a blažený úsměv na tváři. To je sushi zážitek v LARY FARY!

 

LARY FARY nabízí i mnoho jiného. Všiml jsem si zde zajímavých masovo-zeleninových špízů o kterých jsem již nedávno slyšel. Také rozmanité nápoje, vína, česká a zahraniční jídla.

 

I když se může zdát, že LARY FARY patří do dražších restaurací (což je dáno i lokalitou a spojenými náklady na provoz), i přesto ji mohu doporučit všem, kteří chtějí být v příjemné atmosféře, odpočinou ti, udělat si radost a zapomenout na to, že nejen doma se dá připravit něco zajímavého.

 

 

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.