Co o Sushi říká Wikipedia?

Sushi článek

 

foto CO O SUSHI ŘÍKÁ ČESKÁ WIKIPEDIA?

 

To naleznete poklikem na tento odkaz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sushi

 

Suši je jedno z nejznámějších japonských jídel. Většina lidí si pod tímto pojmem představí zejména syrové rybí maso s rýží, ale suši je především vařená rýže spojená se speciální octovou omáčkou připravenou k tomuto účelu.

 

Suši se vyrábí z rýže nišiki, která se uvaří a ještě teplá se smíchá s omáčkou sušinoko. Po vychladnutí této základní ingredience se používá jako hlavní přísada suši.

 

Pokud se vytváří suši maki nebo suši temaki, nanáší se na plátky mořské řasy nori hotová rýže nišiki. Na vrstvu rýže se nanese velmi tenká vrstvička pasty z křenu wasabi a na takto vzniklý polotovar se pak vkládá zelenina (okurka, mrkev), avokádo, na kousky nakrájený syrový či uzený losos, míchaná vajíčka nebo kaviár. Výsledná vrstva se pak sroluje, vychladí a nakrájí na 2,5cm silná kolečka. Dále existuje spousta dalších druhů susi, jako např. Nigiri-zuši ( pokud tvoří slovo suši příponu za jiným slovem, píše se se z), což je váleček ze suši rýže, potřený trochou wasabi (namida) a obložený kouskem omelety, ryby, nebo zeleniny.... Pod kategorii nigiri patří také gunkan - maki zuši, což je proužek nori obložený rýží a sypkou přísadou (ježovka, kaviár) ručně smotaný do válečku. Mezi druhy podobné nigiri-zuši patří například temari zuši, což funguje na stejném principu jako nigiri samotné, jenom s tím rozdílem, že z rýže se formuje koule. Mezi další druhy se řadí sashimi, což je pokrm ze syrových ryb naaranžovaných na talíři, čirashi-zuši, které se skládá z vrstvy okyselené rýže, na kterou se kladou ryby, zelenina vejce aj. Mezi v Evropě méně známé druhy patří například inari-zuši ( náplň zabalena v taštičce z tofu ), oši-suši, které po zformování vypadá jako dort.

 

 

 

 

 foto   foto

 

 

 

 

foto A CO NA TO ŘÍKÁ ZAHRANIČNÍ?

 

To naleznete poklikem na tento odkaz: http://en.wikipedia.org/wiki/sushi

 

In Japanese cuisine, sushi (寿司, , , sushi?) is vinegared rice, usually topped with other ingredients, including fish (cooked or uncooked) and vegetables. Outside of Japan, sushi is sometimes misunderstood to mean the raw fish by itself, or even any fresh raw-seafood dishes.[1] In Japan, sliced raw fish alone is called sashimi and is distinct from sushi, as sashimi is the raw fish component, not the rice component. The word sushi itself comes from an outdated grammatical form of a word that is no longer used in other contexts; literally, sushi means "it's sour."

 

There are various types of sushi: sushi served rolled inside nori (dried and pressed layer sheets of seaweed or alga) called makizushi (巻き) or rolls; sushi made with toppings laid with hand-formed clumps of rice called nigirizushi (にぎり); toppings stuffed into a small pouch of fried tofu called inarizushi; and toppings served scattered over a bowl of sushi rice called chirashi-zushi (ちらし).

 

 

optimalizace PageRank.cz

Vyhledávání

Přepnout na mobilní verzi

V případě, že máte dotaz, požadavek či zajímavý nápad, nebo nám jen chcete zaslat zajímavý podnět či recept, tak nás neváhejte kontaktovat na emailu: kvasnicka.david@gmail.com.